YAĞMUR SUYU HATTI PROJESİ

Kütahya Belediyesi tarafından, şehrin yüzey suları toplama, sel ve su baskınları problemine kökten çözüm getirmek amacıyla hayata geçirilen 9 Milyon TL’lik dev bir yatırım olan Yağmur Suyu Hattı Projesi’nin yapımı tamamlandı.
Kütahya Belediyesi, Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Fatih ve Gaybiefendi Mahallelerinin önemli sorunlarından birini daha ortadan kaldırdı. Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu uzun yıllardan bu yana her yağmur yağdığında sular altında kalan ve bölge insanının büyük mağduriyet yaşadığı özellikle Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Fatih ve Gaybiefendi mahallelerinin kanayan yarası haline gelmiş yağmur suyu sorununun önüne geçtiklerini söyledi. Bu bölgelerdeki baskınları önlemek, yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak ve halkın rahat içinde yaşaması için hayata geçirdikleri Yağmur Suyu Hattı projesi ile bu sıkıntıları ortadan kaldırdıklarını belirten Belediye başkanı Kamil Saraçoğlu, “Belediyemizin vizyon projelerinden olan Yağmur Suyu Hattı Projesi, 9 Milyon TL’lik bir yatırımdır. Bu proje ile özellikle Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Fatih ve Gaybiefendi Mahallelerindeki su baskınlarının önüne geçilmiş oldu.” dedi.
Alt yapı yetersizliği nedeniyle bölgenin küçük yağmurlardan dahi olumsuz etkilendiğini belirten Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yağmur suyu hattı projesi ile sele yol açan faktörlerin tamamen ortadan kaldırıldığını ve bu mahallelerin kanayan yarası haline gelen büyük sorunlarına neşter vurduklarını ifade etti. Kütahya’yı sağlıklı bir şekilde geleceğe taşıma çabası içerisinde olduklarını ve bu doğrultuda altyapı çalışmalarına büyük önem verdikleri dile getiren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Söz verdikleri önemli projelerden birini daha hayata geçirmiş olduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bu mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız yağmur yağmasın diye dua ediyordu. Artık bölgenin böyle bir sorunu kalmadı. Biz laf değil hizmet üretiyoruz.”
“27 Kilometrelik Yağmur Suyu Hattını Hizmete Sunduk”
Ortaya koydukları önemli vizyon projelerinden biri olan yağmur suyu hattı projesi kapsamında şehirde 27 kilometre uzunluğundaki yağmur suyu hattının hizmete sunulduğunu ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Başkan, “Yağmur suyu hattının tamamlanmasıyla birlikte yağışlı havalarda yaşanan sel ve su baskını gibi olumsuz durumları ortadan kaldırdık. Özellikle Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Fatih ve Gaybiefendi Mahallelerimizin yaşadığı sıkıntılara proje sayesinde son verdik. Artık bu bölgede yaşanan sel ve su baskını gibi olumsuzluklar tarihe gömüldü. Kütahya Belediyesi olarak, kentimizin dört bir yanındaki altyapı projelerimize durmaksızın devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında hayata geçirdiğimiz yağmur suyu hattı projemiz ile bu bölgede yaşayan hemşehrilerimizin yağmur korkusuna son verdik. Bugüne kadar şehrimizde hiç yapılmayan 27 kilometre yağmur suyu hattının ihalesini gerçekleştirip çalışmalarımızı başlattık. Hızlı bir şekilde yürütümüz çalışmalarımız neticesinde de 27 kilometrelik yağmur suyu hattımızı tamamlayarak hizmete sunduk. Şuan projelendirdiğimiz bölgelerdeki yağmur suyu hattı çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki günlerde şehrimizin batı kesiminde de yağmur suyu hattı çalışmalarını sürdüreceğiz.” dedi.
“Amacımız: Tüm Sıkıntılarından Sıyrılmış Daha Yaşanılabilir Bir Kent İnşa Etmek”
Göreve geldikleri ilk günden itibaren, yıllardır yaşanan sorunları çözüme kavuşturmaya ve Kütahya’yı altyapı problemi olmayan bir kent haline getirmeye çalıştıklarını ifade eden ifade eden Başkan Kamil Saraçoğlu, bu doğrultuda gerçekleştirdikleri önemli yatırımlarla Kütahya yapıya kavuşturduklarını söyledi. Altyapı çalışmaları kapsamında yağışlardan olumsuz etkilenme riski olan bölgelere kalıcı çözüm getirme hedefiyle önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Saraçoğlu, “Hayata geçirdiğimiz önemli projeyle birlikte Kütahya’da yağmur artık eziyet olmaktan çıkacak. Kaygılar sona erdi. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız rahat bir nefes aldı. Uzun yıllar mahallelerimizde bu tür sorunlar yaşanmayacak. Belediye olarak mahallelerimizde yaptığımız tüm işleri uzun yıllar hizmet verecek şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda ele aldığımız alt yapı çalışmalarının da kalıcı olması için ne elimizden gelen tüm gayreti fazlasıyla gösteriyoruz. 9 milyon liralık dev bir yatırım olan Yağmur Suyu Hattı Projesi bu kapsamda ele aldığımız önemli yatırımlarımızdan sadece bir tanesi. Tüm sıkıntılarından sıyrılmış daha yaşanılabilir bir kent inşa etmek hedefimiz doğrultusunda yatırımlarımız artarak devam edecektir.” Şeklinde konuştu.
 

Proje Fotoğrafları