YENİ GİRİŞ YOLU PROJESİ

Artvin Belediyesi tarafından Artvin’e ulaşımın ve kentin şehir içi ulaşımın gelişmiş standartlara uygun hale getirilmesi noktasında hayata geçirilen Yeni Giriş Yolu Projesi tamamlanma aşamasına geldi.
Artvin Belediyesi 2016 yılı 26 Vizyon projelerinden biri olan Artvin şehir merkezine yeni giriş yolu yükselerek bağlantı yoluna çıkması için son beton kalıpları konuldu. Şehir trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan yeni giriş yolu toprakarme dolgu sıkıştırma yöntemi ile yapılıyor. İnönü Caddesini Dinlengah binasının karşısından yeni bir güzergâhla Cumhuriyet Meydanından (Atapark arkası) geçip Cumhuriyet Caddesine bağlayacak başlangıç ve bitiş noktası arasındaki 28.66 metre kod farkıyla, yaklaşık 330 metre uzunluğunda yüzde 9,84 eğimle toprakarme dolgu sıkıştırma yöntemi ile yapılan yol inşaatında son aşamaya geçildi. Çalışmaları aralıksız devam eden giriş yolunun en kısa zamanda tamamlanması bekleniyor.
Yol Bir Şehrin Aynasıdır, Medeniyetin Göstergesidir. Bizde bu anlayışla geldiğimiz günden bu yan yol sorununu çözmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Artvin merkeze giriş yolu mesai saatlerinde felç oluyordu. Bu sorunu çözmek için ortaya koyduğumuz projeyle kökten çözmüş olacağız. Hızlı bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarımız tamamlanma aşamasına geldi. Giriş yolu tamamlandığında merkez girişinde yaşanılan eziyet ve işkence son bulacak. Bu şehrin önemli bir trafik sorunu var bu sorunu geçici değil köklü olarak çözmekte kararlıyız.

Proje Fotoğrafları