HAYVAN BAKIM EVİ PROJESİ

Artvin Belediyesinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı Hayvan Bakım Evi Projesi hayata geçiyor. Yapım çalışmalarına başlanacak olan proje Karadeniz Bölgesinde örnek olacak.
İlk etapta bir dönümlük arazi üzerine yapılması planlanan Hayvan bakım evi projesi kapsamında bu alanın daha da büyümesi hedefleniyor. Projesi tamamladığında, hayvan bakım evi ünitesi ve idari ofis olmak üzere iki bölümden oluşacak. Birinci bölüm olan hayvan bakım ünitesi bölümünde; hayvan bakım odaları, bahçeler, yavrulu anne bakım ünitesi, uyuz bakım ünitesi, malzeme ve mama deposu yer alacak.
İkinci bölüm olan İdari ofis bölümünde ise; ameliyathane, müşahade ünitesi, malzeme ve mama deposu, karantina ünitesi, hekim odası, idari ofisten oluşuyor.
Artvin Belediyesine ait modern hayvan barınağında tamamlandığında sahipsiz hayvanlar için Belediyenin veterinerlerinin gözetiminde bakımları yapılacak. Sokak hayvanları ve sahipsiz hayvanların muayene ve kontrolleri ile aşıları yapılacak. İlimizde kapsamlı ilk hayvan bakım evi olacak olan bu proje hayvan severleri şimdiden heyecanlandırdı.
23 Ocakta 2017 tarihinde yapım ihalesine çıkan proje ile ilgi çalışmaların başlanması ve kısa zamanda tamamlanması bekleniyor.

Proje Fotoğrafları