ENGELSİZ YAŞAM PARKI PROJESİ

Engelli vatandaşların sosyal yaşamı ve fiziksel gelişimlerine fayda sağlayacak hizmetlere öncelik veren Artvin Belediyesi, bu doğrultuda gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Engelsiz Yaşam Parkı Projesini hayata geçirdi.
Engelli vatandaşların sosyal yaşamı ve fiziksel gelişimlerine fayda sağlayacak hizmetlere öncelik veren Artvin Belediyesi, bu alandaki örnek projelerine bir yenisini daha ekliyor. Engelli vatandaşların daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmeleri için göreve geldikleri günden bu yana yoğun bir çaba harcayan ve yapılan her çalışmada bunu göz önünde bulundurarak adımlar atan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin vizyon projeleri arasında da yer verdiği Engelsiz Yaşam Parkı Projesi hayata geçiyor. Herkese eşit hizmet anlayışı çerçevesinde hareket ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Amacımız; çocuklarımızın ve engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamına, fiziksel gelişimlerine fayda sağlamaktır. Toplumu oluşturan tüm bireylere eşit hak ve olanakların sağlanması bizim en çok önem verdiğimiz konu. Bu doğrultuda engelli vatandaşlarımızın daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmeleri için adımlar atıyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında Yeni Mahallede Engelsiz Yaşam Parkı Projesini uygulayacağız.” dedi.
Artvin’de ilk olacak Engelsiz Yaşam Parkı için yapım ihalesini geçekleştirdiklerini belirten Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, proje ile igili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Artvin’in büyüyen ve gelişen mahallesi olan Yeni Mahallede yaklaşık 1000 m2’lik bir alana yapılacak olan Engelsiz Yaşam Parkı kent sakinlerine ayrı bir yaşam alanı olacak. Yürüyüş yolunun yanından geçtiği parkın içerisinde kauçuk zemin üzerine özel dizayn edilmiş spor aletlerinin yanı sıra kamelyalar ve görsellik katacak çevre düzenlemesi ile Artvin’in ilk ve tek Engelsiz Yaşam Parkı unvanına sahip olacak. Projenin yer teslimi yapılmış olup çalışmalara başlanılmış ve çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmektedir. Projenin en kısa zamanda bitirilmesi ve hizmete açılması planlanmaktadır.” 
Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıracak bu tür çalışmaların devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Engellilik, yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil. Sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkarak, sağlıklı politikalar ve kalıcı çözümler üretilmesi toplum olarak temel sorumluluğumuzdur. Bizlerde Artvin’de yaptığımız ve yapacağımız her projeyi engelli bireylerinde kullanabileceği şekilde oluşturuyoruz. Engelsiz Yaşam Parkı Projesi de bu anlamda planlayıp projelendirdiğimiz ve önem verdiğimiz projelerimizden biri. Artvin’de bir ilk olma özelliğine de sahip olacak olan bu parklarımızı Artvin’e kazandırıp halkımızın hizmetine sunacağız. Ancak bu tür alanları çoğaltmamız gerekiyor. Engelli hemşerilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek projeler yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
 

Proje Fotoğrafları