MELEN SU PARK PROJESİ

Yeşil alanları, eğlence merkezleri, sosyal yaşam alanları ve sosyal donatılarıyla bölgede tek olma özelliği taşıyan Melen Su Park Projesi ile bölge, yalnızca Düzce’de yaşayan insanlar için değil yerli ve yabancı turistler için de yeni bir cazibe merkezi haline gelecek.
8 kilometre boyunca şehrin batı sınırlarını oluşturan Melen Çayı’nın çevresinde rekreasyon alanı olarak kullanılabilecek büyük boşluklar, Düzce Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile değerlendiriliyor. Melensu Park Projesi ile bu alanlar, Düzce’de yaşayan insanlar için yeni bir sosyal yaşam ve aktivite alanına dönüştürülüyor. Hayata geçirilecek vizyon proje, bölgede de tek olma özelliği taşıyor.
Yaklaşık 200 dönüm üzerinde Melen Suyu kenarında bir temalı park. Hem Anadolu Medeniyetleri hem Mısır, Güney Amerika ve Afrika'ya ait birçok medeniyetin sembolize edildiği, görüntülerin arkasına saklanmış oyuncakların olduğu, içerisinde park ve 5 yıldızlı otelin olduğu su kenarına dizayn edilmiş bir proje.
2 etaptan oluşan Melen Su Park Projesi Düzce'nin tanıtımına ekonomisine ve turizmine önemli katkılar sağlayacak. Melen Su Park, eğlence, spor, alışverişe yönelik çok özel bir proje. Birinci ve ikinci etaptan oluşuyor. Birinci etapta daha çok yeşil alanlar, spor alanları, yürüyüş alanları, çeşitli aktivite alanları, kafeterya ve restoranlar var. İkinci de ise daha çok eğlence ve alışveriş alanlarına yönelik çalışmalar var. Adrenalin sporları yer alacak. Ayrıca içerisinde Rafting alanı da olacak.
2017 yılı sonunda tamamlanması planlanan dev proje için 1 buçuk milyar lira bütçe ayrıldı. Düzce Belediyesinin önemli vizyon projeleri arasında bulunan Melen Su Park Projesi hayata geçtiğinde vatandaşlar için sosyal yaşam ve aktivite alanı olarak hizmet verecek. 7'den 77'ye her yaş gurubuna hitap eden bir rekreasyon alanına dönüşecek proje, 200 dönüm üzerine konumlandırılacak.

Proje Fotoğrafları