ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ

Düzce'nin en acil ihtiyaçlarından birisi olan Şehirlerarası Otobüs Terminali, inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı.
Darıcı mahallesinde 31 bin 500 metrekare alan üzerine yapılan Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Nüfusu hızla artan ve önemli ulaşım aksları üzerinde yer alan Düzce’de yolcuların daha güvenli, hızlı ve konforlu seyahat edebilmelerini sağlayacak.
Düzce’nin merkez TEM Otoyol bağlantısının sağlanması ve yolcu sirkülasyonunun çok daha düzenli ve kolay sağlanması amacıyla tasarlanan Şehirlerarası Otobüs Terminalinin toplam inşaat alanı 7 bin 118 metrekare olurken toplam parseli 31 bin 500 metrekareyi kapsıyor.
9 Milyon 350 bin lira maliyetle yapılan Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali 21 araçlık şehirlerarası otobüs peronu ve otobüslere ait 13 adet park alanı, 52 araçlık minibüs peronu ve bu minibüslere ait 33 araçlık park alanı ile ulaşım hizmeti verecek. Yapı içerisinde konumlandırılan 17 adet bilet gişesiyle 17 ayrı firmaya ev sahipliği yapacak.
Vatandaşların kullanımı için tahsis edilecek 69 araçlık otopark, 4 adet büfe, 1 adet kafeterya,3 adet dükkân, Bayan ve Erkek mescitleri ile 700 metrekarelik bekleme salonunu bünyesinde barındıran Düzce Şehirler Arası Otobüs Terminali 4 bin metrekare yeşil alan, 17 bin 665 metrekare asfaltlanmış alana sahiptir.

Proje Fotoğrafları