WEB VE SÜREÇ TABANLI TEKNOLOJİK ADAPTASYON PROJESİ

Bolu Belediyesi, Web ve Süreç Tabanlı Teknolojik Adaptasyon Projesi ile teknolojiyi kullanarak hem vatandaşlara kesintisiz ve en iyi hizmeti sunmayı hem de personel verimliliğini artırmayı amaçlıyor.
Bolu Belediyesi tüm müdürlüklerinde (ofis ve saha) kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Proje yerel yönetimlerde olduğu gibi tüm kamu kurumlarında da kullanılabilmektedir.
PROJENİN AMAÇ VE HEDEFLERİ
İşlerin tamamının sistem üzerinden takip edilmesi ve raporlanması
Personel verimliliğini ve vatandaş memnuniyetini artırmak
PROJE ORTAKLARI
Projede kullanılmakta olan süreçlerin ve portalin sistem kurulumları SAMPAŞ BİLİŞİM ve İLETİŞİM A.Ş. tarafından ücretsiz olarak yapılmıştır.
PROJE DETAYI
Proje personelin yaptığı işlerin tamamını (saha ve ofis işleri) kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla kişilerin, birimlerin, müdürlüklerin ve belediyenin performansına, alt verilere ulaşılması hedeflenmektedir. Bu veriler ışığında işlerin ne kadar zamanda ne kadar personelle yaptıkları raporlanacaktır. Bütün bu raporlamalar sistem tarafından sayısal veriler ile olacağı için yetkililerin daha doğru değerlendirmeler yaparak vatandaş memnuniyetini artırmak ve kurumun performansını olabildiği en iyi noktaya taşımak için vereceği kararlarda yardımcı olacaktır.
Proje, Yasal mevzuat çerçevesinde uygun platform üzerinde süreçler geliştirilerek diğer belediye ve kamu kurumlarına uygulanabilir. Belediyelerin kurumsallaşmasına, personel dengesini ayarlamasına, işlemlerin hız kazanmasına fayda sağlayacaktır.
Arge için herhangi bir maliyet söz konusu değildir. Belediyemiz personelleri tarafından geliştirilmektedir. Sistem kurulumu SANPAŞ BİLİŞİM ve İLETİŞİM A.Ş. tarafından ücretsiz olarak yapılmıştır.


Proje Fotoğrafları