MAHALLE ZABITALIĞI PROJESİ

Bolu Belediyesi’nin ‘Mahalle Zabıtalığı’ sistemi kapsamında sorumlu zabıta ekipleri, gün boyunca görevli oldukları mahallelerde vatandaşların sıkıntılarını çözüyor.
Bolu Belediyesi’nin ‘Mahalle Zabıtalığı’ sistemi kapsamında sorumlu zabıta ekipleri, mesailerinin tamamın görevli oldukları mahallelerde geçirerek, tüm olumsuzluklara anında müdahale ediyor. Mahallelerde görevli zabıtalar önce muhtarın tespit ettiği veya vatandaşların muhtarlara ilettiği talepleri dinliyor, sonrasında ise adım adım dolaştığı mahallede olumsuzlukları yerinde tespit ederek hızlı şekilde çözüme kavuşturuyor.
PROJENİN AMACI VE HEDEFLERİ
“Hedefi yerinde tespit, hızlı ve etkin çözüm!” Parolasıyla hayata geçirilen Mahalle Zabıtalığı Projesi Bolu mücavir alanı içerisinde bulunan toplam 43 mahallede uygulanan bir proje. Projenin Amacı; mahallelerdeki belediyecilik adına tüm olumsuzlukları, mahallede ikamet eden vatandaşlarımızın istek, şikâyet ve önemlerini yerinde tespit edip hızlı ve etkin şekilde çözüme ulaştırmak.
PROJE ORTAKLARI
Zabıta, Vatandaş, Mahalle Muhtarları, İmar ve Çevre Şehircilik, Fen İsleri, Çevre Koruma ve Kontrol, Muhtarlık İsleri, İtfaiye, Hukuk İsleri, Yazı İsleri, Strateji Ve Geliştirme, Kültür ve Sosyal İsler, Teftiş Kurulu, Malı Hizmetler, Temizlik İsleri, Özel Kalem, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlükleri.
Her mahallede en az iki personelden oluşan mahallesine göre; yaya, motosiklet timi veya araçlı olarak görevin gerektirdiği malzeme ve teçhizatla ( yaka kamerası, telsiz, fotoğraf makinası ve evraklar ) görevlendirilen ekiplerce yerinde tespit ve hızlı çözüme ulaşmak için uygulanan projedir
PROJE DETAYI
Teknik detay: mahalle zabıta ekibine; yaka kamerası, telsiz, fotoğraf makinası, ihtiyaca göre araç ve motosiklet verilir.
Projenin Maliyeti: 43 Mahalle 13 Gruba Duşürülüp,13 Mahalle Grubu için 2’ser Zabıta görevlendirilmiştir.
1 Adet Fotoğraf Makinası: 400 TL
1 Adet El Telsizi: 1500 TL
1 Adet Yaka Kamerası: 910 TL
1 adet Binek Araç (Clıo Sembol) 800 TL Yıllık: 9600 TL
1 Gruba(2 Zabıtaya)
Aylık Toplam: 13360 TL

Proje Kapsamı: proje, 43 mahalleyi kapsamaktadır. Mahallede sorunlar yerinde tespit edilip, en kısa surede zabıtanın kontrolünde eksiklik giderilmesi hedeflenmiştir.

Proje Fotoğrafları