DOĞANIN KALBİNE YÜRÜYORUZ

Türkiye’nin en uzun doğal yürüyüş yollarına sahip ‘Tabiatın Kalbi Bolu’da, Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Doğanın Kalbine Yürüyoruz Projesi ile her hafta sonu bir doğa yürüyüşü gerçekleştiriliyor.
PROJENİN AMAÇ VE HEDEFLERİ
Bolu Belediyesi bünyesinde halkın sosyal kültürel ve sportif yaşantısına katkı sağlayarak yaşam kalitesini arttırabilmek. Uzun zamandan beri süregelen bu uygulamayla birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek. Sağlıklı yaşam için sporun vazgeçilmez bir unsur olduğunu halkımıza hissettirmek. Sporun yalnızca kapalı mekânlarda yapılan bir etkinlik olmadığını gösterebilmektir. Bununla birlikte sporu, doğal güzellikleriyle kurulu olan ilimiz Bolu'da benzersiz yürüyüş parkurları ve doğa spor alanları ile birleştirerek tarihin kucaklaşmasına ev sahipliği yapmaktadır. Halkımızla birlikte dünyanın farklı bölgelerinden şehrimize ilk defa ziyaret eden tüm misafirlerimizi doğayla kucaklaşmaya tabiatın eşsiz manzaralarını görmeye davet ediyoruz.
PROJENİN UYGULAMA ALANI VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Bolu ili sınırları içerisinde toplam 110 adet parkurdan oluşan doğa yürüyüş alanları bulunmaktadır. 2017 yılı için bir yıl boyunca haftanın pazar günleri vatandaşlarımızla birlikte yürüyüş planlanmaktadır. Belediyemize ait yürüyüş alanlarında katılımcı başvuruları alınmakta ve katılımcıların yaş durumuna göre parkurların zorluk seviyeleri seçilmektedir.
PROJE ORTAKLARI
1-Bolu Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü
2-Bolu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
3-Bolu Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü
4- Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü
5-Bolu Ticaret Ve Sanayi Odası
6-Bolu Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü
7-Bolu İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü
8-Tabiatın Kalbi Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği
9-Türkiye Bisiklet Federasyonu Bolu İl Temsilciliği
10-Bisikletliler Derneği Bolu İl Temsilciliği
PROJE DETAYI
Bolu ilimizin doğal güzelliklerini halkımıza ve misafirlerimize sunarak doğa yürüyüşlerinin önemini vurgulamaktır. Tüm bu güzellikleri keşfederken yok edilmeye çalışılan alanlara dikkat çekerek farkındalık yaratmaktır. Bu çalışmaları anlamlı kılmak için hedeflerimizi gerçekleştirirken önemli olan belirtilen hedefe erken varmak değil o hedefe tehlikeleri en aza indirerek, bölgemizin tarihi kültürünü tanıyarak, evrensel doğa kurallarına uyarak belirli bir seviyede sürekli yürüyüş gerçekleştirmektir. Proje maliyeti bulunmamakla birlikte katılımlar gönüllü olarak gerçekleştirilmektedir.
    

Proje Fotoğrafları