BÜYÜKSU SU SPORLARI VE REKREASYON ALANI PROJESİ

Bolu Büyüksu Deresi’nde hayata geçirilen Büyüksu Su Sporları ve Rekreasyon Alanı Projesiyle, derenin 1 kilometrelik kısmı gölet haline getiriliyor ve deniz kumuyla yapay plaj oluşturuluyor.
Büyüksu su sporları ve rekreasyon alanı projesi; Bolu ili, Merkez ilçesi, Çanşaberk Mahallesi Bolu-Karacasu Yolunun batısındaki 45 hektarlık alanda, kano yarışları ve diğer bazı su sporlarının yapılabileceği, biyolojik gölet, plaj ve otel bulunan rekreasyon projesidir. Büyüksu Su Sporları ve Rekreasyon Alanı Projesi kapsamında oluşturulacak gölette, yüzme imkânının yani sıra kürek ve kano gibi su sporları da yapılabilecek. Proje ile Bolu'da yaşayanların deniz özlemini gidermeyi ve Bolu'yu su sporlarının da merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Büyüksu Su Sporları ve Rekreasyon Alanı Projesi kapsamında kano yarışlarının yanı sıra yüzme imkânı da bulunacak. Proje bütünüyle tamamlandığında Bolu su sporlarının merkezi haline gelecek. Büyüksu Su Sporları ve Rekreasyon Alanı Projesi, Bolu Belediyesi tarafından yapılmaktadır.
Proje ile derenin 1 kilometrelik kısmı, 100 metre genişliğine varan bir gölet haline getirilerek, deniz kumuyla yapay bir plaj oluşturulacak. Göletteki suyun yüksekliği yaz aylarında lastik savak ile 2,5 metreye çıkartılacak, kış aylarında ise lastik savak indirilerek suyun dere üzerinde akması sağlanacak. İçerisinde Bolumuza yakışan bir Termal Otel olacak. Termal suyumuz Karacasu üzerinden gelecek. Bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Şehrimizi su ile buluşturmak istiyoruz. Bütünleşik bir proje ile gelen ziyaretçilerimizin su sporlarının yanında, çeşitli spor faaliyetlerini yapmalarını, konaklama ihtiyacını karşılamayı ve kültürel faaliyetler ile buluşturmayı hedefliyoruz.

Proje Fotoğrafları