OSMANİYE BELEDİYESİ SAMET AYBABA İZCİ KAMPI VE SPOR KOMPLEKSİ

Samet Aybaba İzci Kampı ve Spor Kompleksi içerisinde; su kanosu havuzu, badminton sahası, tırmanma duvarı, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, trambolin, okçuluk sahası, amfi tiyatro, yemekhane, engelli çocukların spor yapması için engelli parkuru ile izcilerin kamp yapmaları ve konaklamaları için izci evlerini barındırmaktadır.
Osmaniye Belediyesi’nin 7-14 yaş arası çocuklar için yaptırdığı, içerisinde ahşap izci kulübeleri, spor sahaları, tırmanma duvarı, okçuluk, kano, sosyal tesisler ve anfi tiyatrosu bulunan Samet Aybaba İzci Kampı ve Spor Tesisi, bölgenin gözde merkezi oldu. Tesis, özellikle hafta sonları hiç boş kalmıyor. Fakıuşağı Mahallesi’nde 12 bin 671 metrekare alana sahip ve Osmaniyeli ünlü teknik direktör Samet Aybaba’nın adının verildiği tesis ülkemizde az bulunan bölümleriyle ilgi çekmeye devam ediyor. İzci kampı özellikle hafta sonlarında il dışından gelen küçük misafirleri konaklama içinde olacak şekilde ağırlıyor. Osmaniye Belediyesi’nin ücretsiz yaz spor okulları da bu tesis içerisinde hizmet veriyor.
Samet Aybaba'nın Adı Verildi
Çocuk ve Gençleri, geleceğe iyi bir şekilde hazırlamak adına, onların daha rahat spor yapabilecekleri alanlar yapmaya çalıştıklarını dile getiren Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Belediyecilik bugünlerin ihtiyacını karşılarken, yarınlara da sahip çıkabilmektir. Bu düşünceden hareketle belediye olarak geleceğimize güvenle bakmak, yarının büyükleri çocuklarımızın sağlık dolu bir gelecek kurmalarına destek olmak amacıyla izci kampı ve spor kompleksi projemizi hayata geçirdik. Bu tesisimize belediye meclisimiz oy birliği ile başarıları ile her zaman övünç kaynağımız olan, şehrimizin yetiştirdiği, ülkemizin en önemli spor adamlarından biri olan hemşerimiz Sayın Samet Aybaba'nın adı verilmiştir.” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin İkinci Büyük İzci Kampı
Türkiye’nin ikinci büyük izci kampını Osmaniye’ye kazandırdıklarını belirten Başkan Kadir Kara, Samet Aybaba İzcilik ve Spor Kompleksi hakkında teknik bilgiler de verdi. Kara, yaptığı açıklamada “12 bin 671 metrekare alana sahip projede, su kanosu havuzu, badminton sahası, tırmanma duvarı, futbol, basketbol ve voleybol sahası, trambolin, okçuluk amfi tiyatro, yemekhane ve engelli çocuklarımızın spor yapması için engelli parkuru yer almaktadır. Tesisimizde izcilerimiz için kamp ve konaklama için izci evleri bulunmaktadır. Türkiye'deki ikinci büyük izci kampı olma özelliğine sahip olan ve konumu itibari ile önemli bir noktada yer alan bu tesisimiz sadece ilimizin değil bölgemizin ve ülkemizin önemli tesislerinden biri haline gelmiştir.” dedi.

Proje Fotoğrafları