ŞEFKAT ELİ PROJESİ

Sosyal ve Kültürel projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Kilis Belediyesi, hayata geçirdiği Şefkat eli Projesi ile il sınırları içerisinde İkamet eden; Yaşlı, Engelli, Bakıma muhtaç ve Kimsesiz vatandaşlara şefkat elini uzatmaya devam ediyor.
Kilis Belediyesi bünyesinde görev yapan Bayan Mahalle temsilcilerimiz ve Zabıta ekiplerimiz tüm şehirde taramalar yaparak Yaşlı, Engelli, Bakıma muhtaç, Kimsesiz vatandaşlarımızı tespit etmektedir. Ayrıca bu durumdaki vatandaşlarımızın talepleri muhtarlıklar aracılığı ile de tespit edilerek belediyemize ulaştırılmaktadır. Tespit edilen hanelere Belediye temizlik personeli halı yıkama aracı dahil olmak üzere gitmekte ve hanenin tüm temizlik hizmetleri yapılmaktadır.  Ayrıca Kuaför veya Berberimiz kişisel vatandaşlarımızın hane içerisinde bakımlarını yapmaktadır. Diğer taraftan basit bakım ve onarım hizmetleri de vatandaşlarımıza ücretsiz olarak ulaştırılmaktadır.
AMAÇ
Kilis Belediyesi Merkez Mahallelerinde İkamet eden; Yaşlı, Engelli, Bakıma muhtaç, Kimsesiz vatandaşlarımızın Ev Temizliği ve Kişisel Bakımlarını yapmak.
HEDEF
Belediyemiz sınırları içerisinde ikamet eden Yaşlı, Engelli, Bakıma muhtaç, Kimsesiz vatandaşlarımızın tamamının Ev Temizliği ve Kişisel Bakımlarını yapmak. Projemiz dinamik bir yapıya sahip olup, yıl boyunca başvurular devam etmektedir. Projenin başlangıcı olan Kasım 2016 tarihinden itibaren 95 eve ulaşılmıştır. Halihazırda mahalle temsilcilerimiz ve muhtarlarımız aracılığı ile talepler toplanmaktadır.
PPROJE ORTAKLARI
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Adı geçen kurumlar Yaşlı, Engelli, Bakıma muhtaç, Kimsesiz vatandaşlarımızın Ev Temizliği ve Kişisel Bakımlarını yapmak üzere hane ziyaretinde bulunan Belediye personelimizin ihtiyaç bildirmesi durumunda, gerekli sağlık hizmetleri desteğini evde vermektedir.

Proje Fotoğrafları