BİR TAS ÇORBA, SOĞUKTA DONMA

Sunduğu farklı ve yeni hizmetlerle insanların gönlünü ısıtan Kilis Belediyesi tarafından başlatılan “BİR TAS ÇORBA SOĞUKTA DONMA” projesi kapsamında il genelinde 6 noktada faaliyet gösteren Çorba İkram Evleri'nde vatandaşlara her sabah ücretsiz olarak çorba ikramında bulunuluyor.
Kilis İl Merkezinde 6 noktada faaliyet gösteren Çorba İkram Evleri Kilis İlinde ikamet eden bireylere Kilis Devlet Hastanesinde, Kilis 7 Aralık Üniversitesinde, Karataş Mahallesinde, Cumhuriyet Meydanında ve Kilis Belediyesine bağlı Ruhizade Konağı ve Abidinağa Konağından ücretsiz olarak her sabah Çorba dağıtılmaktadır.
Kilis İl Merkezinde ikamet eden ve maddi durumu iyi olmayan bireylere ve sabahları okula giden öğrencilere Çorba dağıtıp onların güne kahvaltıyla başlamasını sağlamak hedeflenmektedir. Sosyal Belediyecilik anlayışı doğrultusunda Kilis'ye yaşayan her vatandaşa Çorba İkram Evlerinde hizmet verilmesi hedeflenmektedir. Kış mevsiminde havaların soğuması ile bir bardak sıcak çorba ile vatandaşlarımızın hem kahvaltı yapmasını hemde soğuktan dolayı ısınmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Kilis İl Merkezinde 6 noktada faaliyet gösteren Çorba İkram Evleri Kilis İlinde ikamet eden bireylere Kilis Devlet Hastanesinde, Kilis 7 Aralık Üniversitesinde, Karataş Mahallesinde, Cumhuriyet Meydanında ve Kilis Belediyesine bağlı Ruhizade Konağı ve Abidinağa Konağından ücretsiz olarak her sabah Çorba dağıtılmaktadır. Hafta içi her gün sabah 07:00 - 09:00 arası çorba dağıtım merkezlerinde toplam 2000 adet bardak çorba dağıtımı yapılmaktadır. Bir bardak çorba maliyeti KDV hariç 1,00 TL olarak ihale edilmiştir. Günde 2000 bardak çorba KDV hariç 2.000,00 TL olarak ihale edilmiştir. Her yıl Eylül ayında havaların soğuması ve okulların açılmasıyla başlayan proje faaliyetleri havaların ısınması ve okulların kapanmasıyla Haziran ayında sona ermektedir.
AMAÇ:
Kilis İl Merkezinde ikamet eden ve maddi durumu iyi olmayan bireylere ve sabahları okula giden öğrencilere Çorba dağıtıp onların güne kahvaltıyla başlamasını sağlamak hedeflenmektedir. Sosyal Belediyecilik anlayışı doğrultusunda İlimizde yaşayan her vatandaşa Çorba İkram Evlerinde hizmet verilmesi hedeflenmektedir. Kış mevsiminde havaların soğuması ile bir bardak sıcak çorba ile vatandaşlarımızın hem kahvaltı yapmasını hemde soğuktan dolayı ısınmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. 
UYGULAMA ALANI:
Kilis İl Merkezinde 6 noktada faaliyet gösteren Çorba İkram Evleri Kilis İlinde ikamet eden bireylere Kilis Devlet Hastanesinde, Kilis 7 Aralık Üniversitesinde, Karataş Mahallesinde, Cumhuriyet Meydanında ve Kilis Belediyesine bağlı Ruhizade Konağı ve Abidinağa Konağından ücretsiz olarak her sabah Çorba dağıtılmaktadır. Projemiz sona erdikten sonra projenin giderleri Kilis Belediyesi tarafından karşılanacak ve projemiz devam edecektir.

Proje Fotoğrafları